7 VIDEO LEKCIÍ ZDARMA

Každý deň získajte 1 video. Začnite sledovať prvé video s radami na chudnutie ešte dnes.

Zadajte svoje krstné meno a vašu e-mailovú adresu a my vám KAŽDÝ deň počas 7 dní pošleme na uvedený e-mail 1 VIDEO LECKIU CHUDNUTIA, ktorá vám obráti TOTÁLNE naruby všetko, čo ste doteraz o chudnutí vedeli.

4. TIP zo série Ako zvládať predvianočné nástrahy, aby sme nepribrali (4/7)

"V najlepšom treba prestať", hovorí staré známe príslovie. Je tak univerzálne a tak pravdivé. A platí to aj pri jedle. Vedieť, kedy máme dosť, aby sme neboli hladní ani prejedení.

Koľkokrát sa vám stalo, že ste nevedeli, kedy dosť, objedli ste sa tak, že ste fučali a nevládali nič robiť?

V dnešnom 4. tipe vám prezradím jednu skvelú techniku, ktorá vám pomôže osvojiť si návyk stopnutia jedenia presne včas. Aby ste nepribrali a váhu si udržali nielen počas Vianoc. Pomohla už stovkám ľuďom (absolventom aj neabsolventom kurzu Škola Chudntutia PREMIUM) schudnúť a váhu si udržať, pomôže aj vám.

Prečo nevieme skončiť s jedením včas

Je viac ako isté, že ste si tento návyk vybudovali v priebehu rokov. V konzumnej spoločnosti je tento návyk častým javom. V dnešnej dobe máme všetkého nadbytok. Potraviny, reštaurácie, fast foody sú na každom kroku. Dokonca aj keď si ideme kúpiť iný tovar ako potraviny, napríklad oblečenie, tak pri pokladni, či na rohoch uličiek sa stretávame s vystavenými sladkosťami a inými lákavými potravinami.

Jednoducho jedlo na nás číha na každom rohu a je dostupné tak, ako nikdy predtým. Nehovoriac o reklamách, ktoré na nás búšia v médiách, na internete, časopisoch...všade sme bombardovaní jedlom v rôznych podobách.

Nič však nie je stratené. Dobrá správa je, že naučiť sa jesť tak presne akurát, sa dá v každom veku. Tak, ako sme si rokmi vybudovali návyk prejedať sa a nepoznať v jedení mieru, tak si aj dnes vieme vybudovať návyk jesť tak, ako keď sme boli deťmi. 

Sledujte ako jedia deti

Keď sme boli deti, vedeli sme, aká miera v jedení je tá správna. Mamičky mi určite dajú za pravdu, keď kŕmia svoje deti a keď raz majú dosť, tak sa môžeme poskladať, viac ústa neotvoria. Aj keď miska s jedlom nie je prázdna, deti to absolútne nezaujíma. Deti vedia, že majú dosť a tak jedla stačilo. Či je miska prázdna, či plná, jesť už nebudú. Poznáte to, mamičky?

Aj my sme boli kedysi deťmi a tiež sme vedeli, kedy máme s jedením prestať. No postupom času sme si vybudovali návyk jesť, či nám treba či netreba. Zabudli sme na to, že:

"Jeme preto, aby sme žili a nežijeme preto, aby sme jedli."

 

Namiesto toho, aby sme počúvali skutočný hlad, počúvame hlad emočný. Aký je medzi týmito dvoma hladmi rozdiel? Rozoberieme si nižšie v tomto článku.

Pomôže vám technika ŠTART-STOP

Technika ŠTART-STOP je skvelým nástrojom pre tých, ktorí zabudli na to, akým spôsobom sme jedli, keď sme boli deťmi. Je to akési rozpamätanie si na to, čo už dávno vieme.

Táto technika pomohla už stovkám ľudí (absolventom aj neabsolventom kurzu Škola Chudntutia PREMIUM) schudnúť a váhu si udržať. Ak pomohla im, pomôže aj vám. Je jednoduchá, takže sa ju dokáže naučiť ktokoľvek.

Prečítajte si slová Marty Morvai, ktorej technika ŠTART-STOP pomohla schudnúť úžasných 12 kg.

"...Chudlo sa mi veľmi jednoducho. Šlo to ako po masle. Najviac mi pomohla Technika 80/20 a štart/stop. Schudla som 12 kg a vyše 50 cm. Teraz sa cítim skvelo, lebo si váhu držím a to je už fakt dlho. Začala som v roku 2013. So školou chudnutia to jednoducho môže byť na trvalo, vo forme a bez nadváhy."

 

Ako používať techniku ŠTART-STOP v praxi?

  1. krok - Uvedomte si, či sa jedná o skutočný alebo o emočný hlad.
    Ako zistím, či sa jedná o skutočný alebo emočný hlad? Jednoducho. Skutočný hlad vychádza od krku dole – hlad cítime v bruchu, v žalúdku. Emočný hlad zas vychádza od krku hore. Pociťujeme ho skôr na jazyku – zbadáme čokoládu a už to ide – emócie s nami lomcujú a vyvolávajú chute a nával na jedlo. Pritom vôbec nie sme hladní, nepociťujeme hlad v bruchu.
  1. krok - Štart – začíname jesť. Pozor, jeme len vtedy, keď máme skutočný hlad.
  2. krok - Stop – skončíme s jedením. Kedy však s jedením skončiť?

Štíhli ľudia – počúvajú a vnímajú svoj vnútorný stav. Vedia, kedy dosť, počúvajú svoje telo, svoj žalúdok. Sú vnímaví voči sebe, je im jedno, že nezjedli všetko, že na tanieri niečo zostalo. Sú sýti, nie sú prejedení a to je signál, že stačí. Presne tak ako deti.

Ľudia s nadváhou – nepočúvajú svoj žalúdok, riadia sa vonkajšími vnemami, musia dojesť celú porciu, nevedia povedať nie, práve preto priberajú, pretože jedia viac, ako ich telo potrebuje.

Možno pár dní potrvá, kým nadobudnute "cit", aby ste dokázali odlíšiť skutočný hlad od emočného. A aby ste vedeli stopnúť jedenie v pravý čas. Ani hladní, ani prejedení. Tak akurát.

Jedno si však pamätajte, to poznanie už máte v sebe. Ako deti ste to ovládali. Je to ako bicyklovanie. Ak ste sa to raz naučili, vedzte, že už to nikdy nezabudnete. Len potrebujete oprášiť to, čo už viete. To isté je aj s jedením a schopnosťou vedieť ukončiť jedenie včas.

Začnite už dnes využívať techniku ŠTART-STOP, napríklad pri dnešnom obede alebo večeri. Nikdy nie je neskoro. Stačí len oprášiť to, čo už dávno viete. Držím vám palce :)

Ak ste sa rozhodli tento rok ozdraviť vianočné pečenie a koláče, tak si upečte koláče z e-booku "Zdravé a Sladké Finále". Nájdete v ňom 32 sladkých prekvapení, ktoré vám ušetria časa ktoré pripravíte z dostupných, ale pritom zdravých surovín.

A ak už dlhšie bojujete s kilami naviac a stále sa vám nedarí schudnúť, pozrite si 7 videí zdarma, v ktorých získate rady na chudnutie, ktoré nám samotným pomohli schudnúť. Erik schudol 29 kg, ja som schudla 6 kg. Nemáte čo stratiť, akurát tak kilá navyše a ušetriť

Autor: Slávka Hoffmannová

Slávka skúšala schudnúť pomocou jedálničkov. Zistila však, že ju veľmi obmedzujú. Začala sa zaujímať o to, ako si môže jedlo vyskladať tak, aby ju to neobmedzovalo, chudla a stravovala sa zdravo. Slávke sa podarilo schudnúť 6 kg. Prečítajte si Slávkin aj Erikov celý príbeh. Spolu vytvorili internetový kurz Škola Chudnutia, kde pomáhajú ľuďom chudnúť jednoduchšie a s trvalým výsledkom. Slávka sa zameriava hlavne na zloženie stravy a výživu, hľadá spôsoby, ako sa stravovať zdravo, jednoducho a pritom stráviť v kuchyni čo najmenej času.

Povedali o nás

"...prečo som sa rozhodla vstúpiť do Školy Chudnutia PREMIUM? Ja neviem prečo som sa tak rozhodla, riadila som sa pocitom - toto je to čo chcem.

Chudlo sa mi veľmi jednoducho. Šlo to ako po masle. Najviac mi pomohla Technika 80/20 a štart/stop. Schudla som 12 kg a vyše 50 cm. Teraz sa cítim skvelo, lebo si váhu držím a to je už fakt dlho. Začala som v roku 2013. So školou chudnutia to jednoducho môže byť na trvalo, vo forme a bez nadváhy."

Marta Morvai (schudla 12 kg a 50 cm) absolventka kurzu Škola Chudnutia PREMIUM
sipka 1.png

7-DŇOVÝ KURZ
CHUDNUTIA

>> ZDARMA <<

Pozrite si videá, ktoré vám konečne odhalia tajomstvá účinného chudnutia bez hladoviek, diét a počítania kalórií. 7 dní, ktoré prevrátia naruby všetko to, čo ste si o chudnutí mysleli.

Nižšie kliknite na tlačítko SPUSTIŤ PRVÉ VIDEO, zadajte svoje meno a e-mail a každý deň počas nasledujúcich 7 dní vám príde na váš e-mail 1 video ZDARMA.

sipka2.jpg

Pozri si prvé
video zo 7-dňového
kurzu ZDARMA

"...so Školou Chudnutia sa chudlo ľahšie, pri stravovaní bol široký výber potravín. Páčilo sa mi hlavne to, že dopoludnia si môžem dať sacharidy v podobe celoz. rožka a pod. Celkovo som schudla 8 kg, mám lepšiu vitalitu, ohybnosť, viac sa pohybujem v prírode. Zdravšie sa stravuje aj moja rodina, cítim sa vitálne a komfortnejšie. A čo by som odkázala ľuďom, ktorí chcú schudnúť? Treba začať, určite to prinesie pozitívnu skúsenosť do života."

Eva Fečiková (schudla 8 kg) absolventka kurzu Škola Chudnutia PREMIUM

Vezmite si zdarma svojich 7 VIDEO LEKCIÍ hneď teraz:

Zadajte svoje krstné meno a váš e-mail a my vám KAŽDÝ deň počas 7 dní pošleme na uvedený e-mail 1 VIDEO lekciu chudnutia, ktorá vám obráti TOTÁLNE naruby všetko, čo ste doteraz o chudnutí vedeli: