7 VIDEO LEKCIÍ ZDARMA

Každý deň získajte 1 video. Začnite sledovať prvé video s radami na chudnutie ešte dnes.

Zadajte svoje krstné meno a vašu e-mailovú adresu a my vám KAŽDÝ deň počas 7 dní pošleme na uvedený e-mail 1 VIDEO LECKIU CHUDNUTIA, ktorá vám obráti TOTÁLNE naruby všetko, čo ste doteraz o chudnutí vedeli.

3. TIP zo série Ako zvládať predvianočné nástrahy, aby sme nepribrali (3/7)

3. deň = 3. tip

Z prvých dvoch článkov už vieme, že do zásoby by sme veľa toho nakupovať nemali. A okrem nezdravých vianočných potravín je potrebné zásobiť sa aj zdravšími potravinami. Včera sme sa zas pozreli na zúbok sladkým nápojom, ktoré si počas Vianoc doprajeme viac ako zvyčajne a ktoré sú jednou z príčin nadváhy.

Dnešný 3. tip krásne vystihuje titulný obrázok napravo - ČO OČI NEVIDIA, ÚSTA NEZJEDIA. Pozrieme sa na to, ako môže očný kontakt s jedlom prispieť k nadváhe. Taktiež si povieme, kde je najlepšie uschovávať vianočné mlsky. Čítajte ďalej.

Celé sviatky máme jedlo vystavené na očiach

Koláče...(najlepšie 5 druhov, aby nám nebolo málo), malinovky, slané tyčinky, chipsy.... a aby sa nepovadalo, tak v rožku stola niekde na kraji sa nájde aj nejaké to ovocie. 

Zvyčajne máme koláče a všelijaké mlsky ako v kuchyni na jedálenskom stole, či na kuchynskej linke, tak sa nájdu aj nejaké tie jednohubky na stolíku v obývačke.

A teraz sa zamyslite. Rozhodli ste sa, že tieto Vianoce nepriberiete. Že budú iné ako predošlé. Že nebudete vyjedať tak, ako po ostatné roky.

Ale... ako to dokážete, keď na každom rohu číhajú na vás nejaké dobroty? Všade, kde sa pozriete, je nejaké jedlo. Ešte aby nebolo málo, tak aj vianočný stromček máme ovešaný salónkami a čokoládovými figúrkami.

Ako sa dá v takomto prostredí myslieť na niečo iné ako na jedlo?

Jednoducho NEMOŽNÉ.

Z vlastnej skúsenosti viem, že akonáhle prídem do prostredia, kde sa kade tade navôkol doslova povaľujú rôzne dobroty, tak skôr či neskôr podľahnem. 

Čím viac máte jedlo vystavené "na obdiv", tým skôr skončí vo vašich ústach.

A čo urobíme, keď je tanier prázdny? Naložíme z ďalších zásob. Veď ich máme takmer na mesiac, predsa to treba zjesť, nie?

Nie je možné odolať pokušeniu, pokiaľ všade okolo číha jedlo. Už len pohľad na jedlo vyvoláva v mozgu tie známe pocity, ako keby sme ho už jedli. Mozog vie, ako dané jedlo chutí a čo v nás vyvoláva.

Zvyčajne, keď si pochutnávame na rôznych dobrotách, mozog vie, že je to príjemné a že sa pri tom cítime dobre. On si to všetko pamätá. A pohľad na vianočné mlsky, ktoré sú v dosahu, je prvým impulzom k tomu, aby sme po nich siahli. A čím viac si ich dáme, tým väčšiu chuť na ne budeme mať.

Aké je teda riešenie?

Počas Vianoc nemajte vystavené koláče na obdiv. Áno, štedrá večera je štedrá večera. Pokiaľ si chcete dopriať, tak si doprajte v tento deň. No ostatné dni si jedlo skryte z dohľadu. Nechajte ho v chladničke či špajzke.

Siahnite po jedle, keď ste hladní. Počúvajte svoje telo a svoj žalúdok. Akonáhle máte jedlo na očiach, hlad sa nikdy nedostaví, pretože človek neustále do úst vkladá rôzne koláče, chipsy, tyčinky...zapije to sladkou limonádou a pocit hladu sa ani nemá kedy dostaviť. To nie je hlad, je to skôr len emočný hlad, ktorému pomáhame očným kontaktom s jedlom.

Vianoce nie sú o jedle. Áno, jeme viac ako zvyčajne, ale nepreháňajme to. Nevystavujme jedlo na obdiv. Očným kontaktom s jedlom dráždime sami seba a vyčerpávame svoju vôľu odolávať.

Čím dlhšie sa na jedlo pozeráme a odolávame, tým viac v nás vzrastá túžba dať si ho. A čo sa nakoniec stane? Podľahneme...scenár je vždy ten istý. Pokiaľ jedlo z dohľadu nedáme preč.

Vytvorte si podporujúce prostredie

Vytvorte si také prostredie, ktoré bude podporovať vaše rozhodnutie. Vianoce môžu byť obdobím tak ako bežné dni. Váha sa vám nemusí vôbec zvyšovať. A práve prostredie vám v tom môže výrazne pomôcť.

Takže sladkosti a lakocinky skryte z dohľadu očí. Uvidíte, budete pokojnejší a keď pocítite skutočný hlad, tak sa pôjdete najesť. Nebudete vkuse iba jesť, ale budete môcť svoju energiu venovať zmysluplnejším činnostiam ako odolávaniu všadeprítomným maškrtám.

Ak ste sa rozhodli tento rok ozdraviť vianočné pečenie a koláče, tak si upečte koláče z e-booku "Zdravé a Sladké Finále". Nájdete v ňom 32 sladkých prekvapení, ktoré vám ušetria časa ktoré pripravíte z dostupných, ale pritom zdravých surovín.

A ak už dlhšie bojujete s kilami naviac a stále sa vám nedarí schudnúť, pozrite si 7 videí zdarma, v ktorých získate rady na chudnutie, ktoré nám samotným pomohli schudnúť. Erik schudol 29 kg, ja som schudla 6 kg. Nemáte čo stratiť, akurát tak kilá navyše a ušetriť

Autor: Slávka Hoffmannová

Slávka skúšala schudnúť pomocou jedálničkov. Zistila však, že ju veľmi obmedzujú. Začala sa zaujímať o to, ako si môže jedlo vyskladať tak, aby ju to neobmedzovalo, chudla a stravovala sa zdravo. Slávke sa podarilo schudnúť 6 kg. Prečítajte si Slávkin aj Erikov celý príbeh. Spolu vytvorili internetový kurz Škola Chudnutia, kde pomáhajú ľuďom chudnúť jednoduchšie a s trvalým výsledkom. Slávka sa zameriava hlavne na zloženie stravy a výživu, hľadá spôsoby, ako sa stravovať zdravo, jednoducho a pritom stráviť v kuchyni čo najmenej času.

Povedali o nás

"...prečo som sa rozhodla vstúpiť do Školy Chudnutia PREMIUM? Ja neviem prečo som sa tak rozhodla, riadila som sa pocitom - toto je to čo chcem.

Chudlo sa mi veľmi jednoducho. Šlo to ako po masle. Najviac mi pomohla Technika 80/20 a štart/stop. Schudla som 12 kg a vyše 50 cm. Teraz sa cítim skvelo, lebo si váhu držím a to je už fakt dlho. Začala som v roku 2013. So školou chudnutia to jednoducho môže byť na trvalo, vo forme a bez nadváhy."

Marta Morvai (schudla 12 kg a 50 cm) absolventka kurzu Škola Chudnutia PREMIUM
sipka 1.png

7-DŇOVÝ KURZ
CHUDNUTIA

>> ZDARMA <<

Pozrite si videá, ktoré vám konečne odhalia tajomstvá účinného chudnutia bez hladoviek, diét a počítania kalórií. 7 dní, ktoré prevrátia naruby všetko to, čo ste si o chudnutí mysleli.

Nižšie kliknite na tlačítko SPUSTIŤ PRVÉ VIDEO, zadajte svoje meno a e-mail a každý deň počas nasledujúcich 7 dní vám príde na váš e-mail 1 video ZDARMA.

sipka2.jpg

Pozri si prvé
video zo 7-dňového
kurzu ZDARMA

"...so Školou Chudnutia sa chudlo ľahšie, pri stravovaní bol široký výber potravín. Páčilo sa mi hlavne to, že dopoludnia si môžem dať sacharidy v podobe celoz. rožka a pod. Celkovo som schudla 8 kg, mám lepšiu vitalitu, ohybnosť, viac sa pohybujem v prírode. Zdravšie sa stravuje aj moja rodina, cítim sa vitálne a komfortnejšie. A čo by som odkázala ľuďom, ktorí chcú schudnúť? Treba začať, určite to prinesie pozitívnu skúsenosť do života."

Eva Fečiková (schudla 8 kg) absolventka kurzu Škola Chudnutia PREMIUM

Vezmite si zdarma svojich 7 VIDEO LEKCIÍ hneď teraz:

Zadajte svoje krstné meno a váš e-mail a my vám KAŽDÝ deň počas 7 dní pošleme na uvedený e-mail 1 VIDEO lekciu chudnutia, ktorá vám obráti TOTÁLNE naruby všetko, čo ste doteraz o chudnutí vedeli: