7 VIDEO LEKCIÍ ZDARMA

Každý deň získajte 1 video. Začnite sledovať prvé video s radami na chudnutie ešte dnes.

Zadajte svoje krstné meno a vašu e-mailovú adresu a my vám KAŽDÝ deň počas 7 dní pošleme na uvedený e-mail 1 VIDEO LECKIU CHUDNUTIA, ktorá vám obráti TOTÁLNE naruby všetko, čo ste doteraz o chudnutí vedeli.

2. TIP zo série Ako zvládať predvianočné nástrahy, aby sme nepribrali (2/7)

Dnes vám prinášame v poradí už 2. tip zo série 7 článkov: Ako zvládať predvianočné nástrahy, aby sme nepribrali.

Ak si osvojíte 7 jednoduchých pravidiel zvládania predvianočných nástrah, budete obťažkaný iba darčekmi od svojich blízkych. A neželané kilá necháte stáť v zime za dverami :) Podobne ako to urobila Miluše:

"...Napriek tomu, že boli vianoce a dovolenka, chudla som s vami ďalej. Najviac sa mi páčilo to, že to bol pokojný, rozvážny prístup, žiadne stresovanie, zákazy a príkazy, len vysvetlovanie. Dosiahla som úbytok 10 kg, a to som neprebrala všetky vaše rady..."

Takže, poďme spoločne zistiť, ako nám 2. tip môže pomôcť udržať si váhu počas Vianoc...

Počas Vianoc máme tendenciu si dovoliť v jedení a maškrtení viac ako v bežné dni. Už pri samotnom nakupovaní myslíme vo veľkom a nakupujeme množstvo potravín do zásoby. Väčšinou nezdravých.

Jednou z vecí, ktoré kupujeme a konzumujeme počas Vianoc častejšie, sú sladené nápoje.

Rôzne malinovky, cola, džúsy, energetické drinky, ľadové čaje či tonik... to všetko si doprajeme počas Vianoc s ospravedlnením:

"Veď sú Vianoce, tak si doprajem."

Potom sa ale nesmieme čudovať, že naše telo nám štrajkuje, zväčšuje sa a správa sa inak, ako by sme chceli. Naše telo s nami komunikuje prostredníctvom rôznych signálov. Nadváha, nevoľnosť, choroby, únava.

Jednou z príčin, prečo počas Vianoc priberáme, prečo sme unavení, sú aj kalorické vianočné nápoje.

Prečo nepiť sladené nápoje?

Sladené nápoje obsahujú NÁLOŽ cukru, ktorá sa okamžite dostáva do krvného obehu a tak veľmi rýchlo zvyšuje hladinu cukru v krvi. Spôsobuje obrovské výkyvy a pre organizmus to znamená extrémnu záťaž. Nehovoriac o tom, čo všetko okrem týchto sladených nápojov sme schopní počas Vianoc zjesť.

Po konzumácii sladkých nápojov hlavnú úlohu zohráva hormón inzulín, ktorý dodáva glukózu (cukor) z krvi do buniek.

Ak pijeme pravidelne sladené nápoje, bunky sa postupne stávajú odolné voči inzulínu (inzulínová rezistencia) a nám vznikajú rôzne zdravotné ťažkosti ako nadváha a cukrovka.

Ako to všetko v tele prebieha?

Pretože hladina cukru v krvi sa príjmom sladených nápojov zvyšuje, začína pankreas produkovať väčšie množstvo inzulínu, keďže úlohou inzulínu je znížiť hladinu cukru v krvi a to tým, že ho rozdistribuje z krvi do buniek.

Inzulínová rezistencia nastáva vtedy, keď už normálne množstvo inzulínu nie je schopné dodať cukor do buniek. Pankreas tak reaguje na zvýšenú úroveň cukru v krvi a následne začína produkovať viac inzulínu. Keď pankreas je na svojom maxime, v krvi zostáva chorobné množstvo cukru, pretože inzulín už nie je schopný dodávať cukor do buniek a vzniká tak choroba, v dnešnej dobe veľmi známa a rozšírená - cukrovka (2. typu).

A čo ak mám chuť na sladké?

Počas Vianoc máme tých chutí na sladké omnoho viac ako v bežné dni. A to z viacerých dôvodov, keďže tých podnetov dať si sladké je v okolí omnoho viac:

  • veľké zásoby nezdravého jedla
  • málo aktivity
  • jedlo vystavené na očiach
  • nuda
  • zvyky, tradície
  • nevedomosť

Niet divu, že sme "nútení" jesť viac.

Ak si chcete pochutnať na sladkom, tak sa radšej drže pravidla:

"Sladké nepite ale jedzte"

Prečo? Pretože z nápojov sa cukor do krvi dostáva omnoho rýchlejšie ako z jedla. Glykemický index je vysoký.

Samozrejme, teraz nehovorím o tom, aby ste sa predžgávali koláčmi a sladkosťami. Nie. Počas Vianoc máme tendenciu sladkosti nielen jesť, ale aj piť v podobe už menovaných nápojov.

Ak príde chuť na sladké (čo počas Vianoc rozhodne áno), radšej siahnite po koláčiku. Najlepšie v zdravšej verzii z kvalitných surovín. A v rozumnom množstve.

Určite urobíte lepšie, ak sladké limonády, farebné malinovky, colu, džúsy... necháte radšej v regáloch obchodov a doma vsadíte na nesladené nápoje a pripravíte si zdravšie koláče.

Čo piť počas Vianoc?

Základom pitného režimu by mala byť čistá voda alebo minerálne vody - nízkomineralizované. Ja osobne v zimných a chladných mesiacoch preferujem viac teplé nápoje v podobe čaju. 

Pokiaľ ste zvyknutí na sladké nápoje a nesladené vám nechutia, vedzte, že je to len zvyk. Tak ako ste si zvykli na sladkú chuť nápojov, tak si viete postupne vybudovať aj návyk na nesladené nápoje. Hovorím z vlastnej skúsenosti.

Ešte keď som bola študentkou na vysokej škole, sladké malinovky, energetické drinky, či sladená káva boli mojou každodennou súčasťou. A objednať si neperlivú a nesladenú minerálku bola pre mňa nepredstaviteľná vec.

Dnes sú sladené nápoje pre mňa vzdialená záležitosť.

A ako sa mi to podarilo?

Prvá vec bola uvedomenie, že sladené nápoje sú ZLO. Áno, organizmu na zdraví vôbec neprispievajú. Práve naopak.

Ak si toto uvedomíte a zistíte, že si dávate do tela doslova JED, začnete postupne podnikať kroky k tomu, aby ste si návyk piť sladené nápoje oslabili a vybudovali návyk zdravší.

Dnes pijem čistú vodu a nesladený čaj. A energetické nápoje? Stretávam ich už len na pultoch v obchodoch a na pumpách. A keď ich vidím, teší ma, že už nie som ich otrokom.

MÔJ TIP:

Ak dostanete chuť na sladké, vyskúšajte poctivé teplé kakao. Pokiaľ sa dá, nesladené.

Zvyčajne je to kombinácia ryžovo-mandľového mlieka a poriadnej dávky kakaa. A vôbec si ho nesladím. Je výýýýýýbornéééé. Vyskúšajte.

Ak ste sa rozhodli tento rok ozdraviť vianočné pečenie a koláče, tak si upečte koláče z e-booku "Zdravé a Sladké Finále". Nájdete v ňom 32 sladkých prekvapení, ktoré vám ušetria časa ktoré pripravíte z dostupných, ale pritom zdravých surovín.

A ak už dlhšie bojujete s kilami naviac a stále sa vám nedarí schudnúť, pozrite si 7 videí zdarma, v ktorých získate rady na chudnutie, ktoré nám samotným pomohli schudnúť. Erik schudol 29 kg, ja som schudla 6 kg. Nemáte čo stratiť, akurát tak kilá navyše a ušetriť

Autor: Slávka Hoffmannová

Slávka skúšala schudnúť pomocou jedálničkov. Zistila však, že ju veľmi obmedzujú. Začala sa zaujímať o to, ako si môže jedlo vyskladať tak, aby ju to neobmedzovalo, chudla a stravovala sa zdravo. Slávke sa podarilo schudnúť 6 kg. Prečítajte si Slávkin aj Erikov celý príbeh. Spolu vytvorili internetový kurz Škola Chudnutia, kde pomáhajú ľuďom chudnúť jednoduchšie a s trvalým výsledkom. Slávka sa zameriava hlavne na zloženie stravy a výživu, hľadá spôsoby, ako sa stravovať zdravo, jednoducho a pritom stráviť v kuchyni čo najmenej času.

Povedali o nás

"...prečo som sa rozhodla vstúpiť do Školy Chudnutia PREMIUM? Ja neviem prečo som sa tak rozhodla, riadila som sa pocitom - toto je to čo chcem.

Chudlo sa mi veľmi jednoducho. Šlo to ako po masle. Najviac mi pomohla Technika 80/20 a štart/stop. Schudla som 12 kg a vyše 50 cm. Teraz sa cítim skvelo, lebo si váhu držím a to je už fakt dlho. Začala som v roku 2013. So školou chudnutia to jednoducho môže byť na trvalo, vo forme a bez nadváhy."

Marta Morvai (schudla 12 kg a 50 cm) absolventka kurzu Škola Chudnutia PREMIUM
sipka 1.png

7-DŇOVÝ KURZ
CHUDNUTIA

>> ZDARMA <<

Pozrite si videá, ktoré vám konečne odhalia tajomstvá účinného chudnutia bez hladoviek, diét a počítania kalórií. 7 dní, ktoré prevrátia naruby všetko to, čo ste si o chudnutí mysleli.

Nižšie kliknite na tlačítko SPUSTIŤ PRVÉ VIDEO, zadajte svoje meno a e-mail a každý deň počas nasledujúcich 7 dní vám príde na váš e-mail 1 video ZDARMA.

sipka2.jpg

Pozri si prvé
video zo 7-dňového
kurzu ZDARMA

"...so Školou Chudnutia sa chudlo ľahšie, pri stravovaní bol široký výber potravín. Páčilo sa mi hlavne to, že dopoludnia si môžem dať sacharidy v podobe celoz. rožka a pod. Celkovo som schudla 8 kg, mám lepšiu vitalitu, ohybnosť, viac sa pohybujem v prírode. Zdravšie sa stravuje aj moja rodina, cítim sa vitálne a komfortnejšie. A čo by som odkázala ľuďom, ktorí chcú schudnúť? Treba začať, určite to prinesie pozitívnu skúsenosť do života."

Eva Fečiková (schudla 8 kg) absolventka kurzu Škola Chudnutia PREMIUM

Vezmite si zdarma svojich 7 VIDEO LEKCIÍ hneď teraz:

Zadajte svoje krstné meno a váš e-mail a my vám KAŽDÝ deň počas 7 dní pošleme na uvedený e-mail 1 VIDEO lekciu chudnutia, ktorá vám obráti TOTÁLNE naruby všetko, čo ste doteraz o chudnutí vedeli: